В. Нестайко – лідер дитячого читання

Вже багато років його книги лідирують серед запитів читачів у бібліотеці. Твори Нестайка – геніальні, щось магічне живе на сторінках його творів і притягує до себе читачів. Своїми веселими, дотепними і мудрими казками Нестайко радує, веселить і повчає. До 90-річчя від дня народження в бібліотеці оформлені виставка «Сонячний казкар», перегляд «Нестайко В.З. – український дитячий письменник № 1». Для дітей 1-5 класів показано лялькову виставу «Пригоди в лісовій школі» учнями 4- го класу.

/Files/images/2019_2020_nr/1.JPG

В Рік Новий Новий – чудесне свято - буде радості багато!

З таким святковим настроєм пройшла поетична година «Ой, летить, летить сніжок!» в бібліотеці 26 грудня, в якій взяли участь учні з 1 по 6 клас. Лунали вірші Г.Бойка, А.Музичука, А.Качана, М.Рильського, В.Бичка,О.Олеся,Л.Глібова та інших авторів. Захоплено всі потім сприйняли новорічну лялькову казку на новий лад «Троє поросят». Дід Мороз побажав усім:»Хай успіхи будуть ще кращі! Щоб в Новому році добре велось!».

/Files/images/2019_2020_nr/DSC_0135.JPG/Files/images/2019_2020_nr/DSC_0147.JPG /Files/images/2019_2020_nr/DSC_0153.JPG /Files/images/2019_2020_nr/DSC_0145.JPG /Files/images/2019_2020_nr/DSC_0140.JPG /Files/images/2019_2020_nr/DSC_0137.JPG

Королівство ввічливості

Під такою назвою пройшов дитячий ранок для 1 – 4 класів, на якому Пані Вввічливість (Маша Кійко), Пані Доброта (Альона Яковлева) і Пан Етикет(Артем Наретя) навчали дітей чемності. Вони провели тест серед школярів на вихованість, гру «Чемно-нечемно» і давали практичні поради.

Діти поклялись бути ввічливими (Дубина Н., Бородіна С., Лиманська С. 3 б кл.), а А Я.Падерін (3б кл), Татарина С.,Доброновська О., Абрамова А., Лиманська К., Сивцова П. (4 кл.), Коновалови С. І К. ( 7 кл.), Худякова А., Пономаренко К.,Дмитрієва А.( 3 а кл.) прочитали вірші про чарівні слова, закликали відмовитись від «брудних». Лейтомотивом ранку стали слова української поетеси «Люди, будьте взаємно красивими».

/Files/images/2019_2020_nr/IMG_1583.JPG

Осінь-чарівниця

Приходить осінь… Чарує серце людини дивовижною неповторністю краси природи. Кожен день дарує нові кольори, кожного дня відбуваються зміни. Про таку чарівність осені 10 жовтня в шкільній бібліотеці діти читали вірші відомих поетів. Осінній віршопад відбувся завдяки старанням учнів 3-8 класів і бібліотекарки О.Я. Голуб.


Галерея "Осінній віршопад"

Зустрічі весни був присвячений фестиваль поезій «Весняний розмай» у бібліотеці 5 квітня. Діти с 1-го по 7-й клас читали вірші Д.Павличка, Н.Забіли, К. Перелісної та інших авторів. Учасниками були відгадані загадки про весняні квіти, перших перелітних птахів. Бібліотекарка О.Я. Голуб зробила огляд книг про прикмети весни. Всіх учасників звеселили пісні-веснянки!

Галерея "Зустріч весни 2019"

До Дня української мови та писемності

З учнями 6 класу Запорозьким С., Руденко А., Коноваловими К.і С., Андрєєвою В. був проведений флешмоб «Мов джерельна вода, рідна мова моя», який провели з учнями початкової ланки. У бібліотеці пройшла поетична година «Любіть рідну мову», де читали вірші А.Незнаного, В.Бондаренко, В.Гринько, Л.Забашти, М.Хоросницької, К.Коврик, Л.Лупія. Найкраще виконання було в учениць 4-а класу Дубини Н., Кикоть В., Четвертних А., учнів 5а класу Онищенко Т.,Лободи К., Куделіна П., учнів 5 б класу Нареті А., Лиманського . Учні емоційно і артистично довели, що «українська мова є мова чудова», «як мати, єдина» і закликали «українською говори».


Галерея "9 листопада"

В.О.Сухомлинський

Сьогодні радо вас вітаю

У світі письменника рідного краю,

Для учнів своїх він твори писав,

Бути добрими, чуйними він їх навчав!

Таким звертанням розпочиналися зустрічі в класних колективах, присвячені великому педагогу ХХ сторіччя і письменнику Василю Олександровичу Сухомлинському, приурочені 100-річчю від дня народження, яке відзначалося 28 вересня..

28 вересня на шкільній лінійці був проведений флешмоб «В.О.Сухомлинському -100!» У шкільній бібліотеці оформлена виставка « В.О.Сухомлинський – талановитий вчитель і письменник. 1918 -1970» під гаслом–тезою В.О.Сухомлинського:»Що найголовніше в моєму житті? Без вагань відповідаю: любов до дітей.

Книгоурок «Школа – це перш за все книга (В.О.Сухомлинський)»був проведений з 3 по 7 клас. Заповіт учителя дітям «Захоплення книгою бережи все життя, май добрі знання, постійно їх збагачуй і розширюй свій кругозір, вчись самостійно» багато учнів виконують і їх було традиційно відзначено врученням «Подяки читачу».

Гордість бібліотеки – це Доброновська О.,Котляр К., Проценко-Безугла Т., Дубина Н., Доля К., Лисенко Л., Наретя І., Наретя А., Кизименко Р., Руденко А., Слюсарєв М., Курбач У., Зінов’єва А., Наретя М., Кравчук Р., Рябовол В. Ці діти пізнали смак задоволення читання книги і не уявляють життя без книги. Всі відзначені учні на читацькому формулярі мають позначку –наліпку активного читача «Читайлик».

У 1-х класах проведено бесіду «Людина великого серця і розуму» і показано лялькову виставу-драматизацію за мотивами творів В.О. Сухомлинського «Які на смак зірки», «Там, де ховаються зірки», «Дім для Рябка». В паралелях проведено інсценізацію казок на дитячому ранку «Найцінніше в цілім світі — це любов і доброта». Учні інсценували оповідання «Пелюстка і квітка», «Акація і бджола «. І також показано лялькову виставу.

Слід великого Учителя не загубиться, не згасне вогник добра, запалений його любов’ю до дітей! Справа В.О.Сухомлинського житиме вічно!


Галерея "Місячник бібліотечний"


Галерея "А.А.Перерва"

Ми вже стали читачами

На святі посвяти першокласників в читачі, яке відбулося 7 травня, йшлося про незвичайного, дуже мудрого друга – книгу. Запросив на свято церемоніймейстер( Воловик М.) Герої казок прислали телеграми, чиї підписи відгадували діти. А, щоб потрапити до книжкової країни, учні мусили відгадати три чарівних слова, які допомогли зняти чари з ключика, який Зла Чарівниця (Колісник Ю.) вкрала у Королеви Книги. Ці слова — бібліотека, читач, книга. В пригоді стали кмітливість і знання казок. Лікар Айболить (Дончик Н.) та Королева Книга (Бородіна К.) з Хлопчиком (Зайченко Ж.) навчали дітей правил поводження з книгою. Учні розповіли віршики про книгу. Юні читачі поклялись любити, берегти і читати книги! Їм вручили посвідчення читача. Ляльковою казкою «Найкращий подарунок!» завершилось це свято!


Галерея "Посвята в читачі"

Запрошуємо до зеленої бібліотеки


Галерея "Зелена бібліотека"

Ми вже стали читачами

На святі посвяти другокласників 24 листопада в читачі йшлося про незвичайного, дуже мудрого друга – книгу. Герої казок прислали телеграми, чиї підписи відгадували діти. А, щоб потрапити до книжкової країни, учні мусили відгадати три чарівних слова, які допомогли зняти чари з ключика, який Зла Чарівниця вкрала у Королеви Книги. Ці слова — бібліотека, читач, книга. В пригоді стали кмітливість і знання казок. Лікар Айболить та Книга з Хлопчиком навчали дітей правил поводження з книгою. Другокласники розповіли віршики про книгу. Юні читачі поклялись любити, берегти і читати книги! Їм вручили посвідчення читача і закладки. Ляльковою казкою «Коза – дереза на новий лад» завершилось веселе свято!


Галерея "Ми вже стали читачами"

Людина без книги, як криниця без води

Шкільна бібліотека стала добрим другом для багатьох дітей — тих, хто часто торував доріжку до неї, щоб поміняти книжки. І такий шлях дружби з книгою став вагомим у їх читацькій біографії. Самим най читаючим класом школи став 4 – б клас( класний керівник Н.М.Устиченко). Серед учнів 3-6 класів визначено активних читачів, які регулярно користувались книжками, в їх послужному списку не один десяток прочитаних книг. До їх числа відносяться Левченко Н., Наретя І., Скринник Х., Яковлєва А., Волкодав В., Наретя А., Кавацюк В., Лиманський З., Ященко Н., Нечитайло В.( 4 б кл.), Лисенко Л.,Польщикова В (4 а кл.).,Проценко-Безугла Т.,Дубина Н.,Ковальський Б. (3 а кл.), Доля К., Мельник А., Бондаренко С., ( 3 б кл.), Козлова А., Кизименко Р.,Микуленко Ю., Мельник А., Руденко А., Доброновський Р. ( 5 кл.), Слюсарєв М., Довгань В. ( 6 а кл кл.), Мінаєва Н., Кранокутська Ю., Кравчук Р., Білоусов С. ( 6 б кл.).

/Files/images/2017-2018/IMG_7607.JPG /Files/images/2017-2018/IMG_7660.JPG /Files/images/2017-2018/IMG_7734.JPG /Files/images/2017-2018/IMG_7736.JPG

Місячник здоров’я з бібліотекою.

Заходи місячника були спрямовані на культивування здорових звичок. Здоровий спосіб життя – це запорука успішності в житті. Здорові звички – це і фізкультхвилинки вранці, і корисна їжа, і раціональне харчування, і відсутність шкідливих звичок. У бібліотеці були організовані цикл виставок , з учнями молодших класів проведені фізкульхвилинки. Окрасою місячника стала лялькова вистава «Як про здоров’я дбаєш, так і маєш», флешмоб 5 класу прислів’їв про здоров’я.

/Files/images/2017-2018/IMG_7572.JPG

До Дня партизанської слави

був проведений захід у 7 класі. Учні побачили документальні кадри з історії партизанського руху в Україні під другої світової війни. Бібліотекарем був організований перегляд і огляд літератури на цю тему, зокрема йшлося про мемуарну, документальну і художню літературу, про видатних ватажків партизанських загонів.

/Files/images/2017-2018/IMG_7181.JPG

Подорож в казкову країну

Під такою назвою пройшов дитячий літературний ранок 14 лютого в актовій залі школи. Завідуюча бібліотекою О.Я Голуб та Казкарка ( Л.Нагорна) повели дітей у незвичайну країну, якої немає на карті, та вона живе у серці, душах людей, які люблять казки.

Усі діти люблять казку,

Де є мудрість, радість, ласка,

Де добро перемагає,

Де фантазія витає.

Глядачам були представлені казкові постановки «Про півника та курочку і хитру лисичку»( 3- Б кл.), «Семеро козенят на новий лад» (2-Б кл.). Вірш про казку прочитали учні 2-А класу. Гостею свята була добра Баба Яга ( А.Котяш), яка весело проспівала про себе пісеньку і перевірила дітей на знання казок , представивши казкові предмети.

«Над лісом, над полем

Жар- птиця летіла

У диво- саду

Чаклунка та сіла « … і затанцювала свій яскравий танок (Д.Панова, 11 клас). Завершилося свято ляльковою музичною постановкою української народної казки «Рукавичка»


Галерея "Подорож в казкову країну"

Новорічна пригода Діда Мороза.

Під такою назвою відбулася новорічна святкова вистава лялькового гуртка «Джерельце». Лісові звірята чекали на новорічні подарунки Діда Мороза і не здогадувались про підступність Вовка, Лисиці і Сороки вкрасти мішок з ними. Та врешті решт подарунки дістались всім, і навіть злодійкуватим звірятам, які покаялись у поганому вчинку. Виставу подивились всі молодші школярі і вихованці дитячого садку «Чебурашка». Всіх глядачів вітав майбутній господар року Півень веселим привітанням.


Галерея "Новорічна пригода Діда Мороза"

Рік Новий — казковий час!

Завітайте до шкільної бібліотеки, там вас уже зустріне веселий Півень, наступник Мавпи-16. А ще закружляють новорічні ялинки разом з традиційною книжковою ялинкою! Мерехтіння білосніжних сніжинок, яскравість пишної мішури, гірлянди перенесуть вас у країну, якої немає на карті, країну Новоріччя! Тут запропонують підібрані вірші, колядки, щедрівки до зимових свят! А веселий ляльковий Півник готує привітання разом з учасниками лялькового гуртка - лялькову виставу «Новорічні пригоди Діда Мороза»


Галерея "Новий Рік-казковий час"

І рідна мова українська

звучить як музика мені…

Будемо любити, берегти, пишатися своєю мовою – мелодійною, співучою, солов’їною. Так саме вирішили учасники заходів, присвячених 9 листопада — Дню української мови і писемності. Українська мова пройшла тернистий шлях боротьби з русифікацією. Можна тільки дивуватися, як, витерпівши заборони, вона все ж вижила і завоювала право на існування і розвиток. Мовознавчий урок »Там, де живе українська мова, там живе український народ» (2 б кл.), мовна гра «Мова вдосконалює серце і розум» ( 8 кл.), огляд книг «Мово моя рідна», фольклорне свято «Ми живемо в Україні» ( 5-і класи), виставка і перегляд літератури «Мова наша –серце наше» виявили, що учні почувають себе відповідальними за збереження самобутньої української мови.


Галерея "День української мови"

Квітни, бібліотеко!

Всеукраїнський місячник шкільних бібліотек вже втретє проводиться в школах України. «Приходьте до бібліотеки для читання і спілкування» - такий було гасло місячника. На загальношкільних батьківських зборах завідувачка бібліотеки О.Я. Голуб розповіла, що без читання немає майбутнього і назвала імена найкращих читачів. Серед численних заходів місячника бібліопривітання найактивніших читачів шкільної бібліотеки з врученням учням медалі «Дружба з книгою», всім учням було показано лялькову виставу «В гостях у казки». Бібліотека зустрічала тематичними переглядами, оглядами літератури, познайомила першокласників зі шкільною книгарнею, здійснила флеш-моби «Книжковий» і «Загадковий». Другокласників розважили поросятко Хрюша і Ольга Яківна з тим, щоб учні знали, як вести себе у бібліотеці, вибирати книги, юні читачі весело відгадували загадки Хрюші, взяли книжечки для читання додому. Зустрічі у бібліотеці, в класі переслідували одну мету – зробити читання привабливим.


Галерея "Квітни, бібліотеко!"

Франковий вернісаж

160-річчю від дня народження І.Я.Франка присвячені ювілейні зустрічі в бібліотеці. Зав. бібліотеки О.Я.Голуб знайомить учнів з творчим і життєвим шляхом «великого каменяра». Перу Франка належить майже п’ятдесят пречудових андерсенівського рівня казок. Про казки він писав: »Оті простенькі сільські байки, як дрібні, тонкі корінчики, вкорінюють у наші душі любов до рідного слова, його краси, простоти й чарівної милозвучності». Читаючи Франкові казки, діти вчаться співчувати казковим героям, переживати за них, разом з тим і засуджувати витівки хитрої Лисиці та хвалькуватого Зайця, радіють за злагоду у сімействі Їжака, кепкують з довірливого Вовка.

Хто з вас, друзі, не читав,

Хоч поета давно нема,

Хто з вас, друзі, не чував

Жива казка про Франка.

Ці казки давні й милі,

Його звірі оживають,

Як ще звірі говорили.

Людей розуму навчають.

Національне відродження України — це генеральна тема творчості й провідна ідея життя І.Я Франка. Він зробив на ниві культури для її утвердження більше, ніж будь - яка академія. «Та прийде час і ти огнистим видом засяєш у народів вольних колі…». Пошануємо заповіт нашого національного генія, вічного і стосилого обранця українського слова — Івана Яковича Франка!


Галерея "Франковий вернісаж"

/Files/images/2016-2017_nr/DSC_0537.JPG

З нагоди відзначення 25-ї річниці незалежності України у шкільній бібліотеці оформлено тематичний куточок.

Життя без книги — весна без квітів

Книга і читання - стали основним героєм тижня дитячого читання «Диво поряд – ось воно, книгою звемо його!». Шкільна бібліотека – перша дитяча бібліотека у житті дитини –зустрічала святковим вбранням. Виставка нових книг,книжкові прапорці з написами – прислів’ями про книгу закликали дітей до читання. Які 10 найбільш читаних книжок у світі стали темою розмови у 8 класі. Діти 3 класу відсвяткували 135-річчя від дня народження української поетеси Марійки Підгірянки, а учні 2-б класу приготували ляльковий флешмоб «Країна казкова - країна книжкова», зробивши по школі 8 зупинок. Не секрет, що в сучасних умовах у книги є сильні конкуренти - комп’ютерні технології, та книга оживає знову і знову. Так було в 2-х класах у книжковій подорожі «Веселий світ казок К.І. Чуковського». Діти 4-х класів узнали, що час проведення тижня дитячої книги приурочений дню народження казкаря №1 у світі Х.К.Андерсена – 2 квітня -і ознайомившись з його казками, відповіли на запитання літературної вікторини «Прекрасний лебідь данської землі». Учні 5 класу весело зустріли День сміху, присвятивши йому «2106 секунд радісного читання для реготання». Тиждень дитячого читання – це крок - заохочування дітей до книги, яка їх і освічує і забавляє.


Як починається весна?

Цим запитанням задались діти на годині мистецтва «Весна. Жінка. Поезія». І відповідь не забарилась. Звичайно, зі свята весняного -8 Березня., зі слів вітання –віршів у виконанні Нареті М., Колєснікової А., Довгань В. і пісні на слова і музику Н.Май «Про маму» , яку заспівав Є.Зайченко. Завідувачка бібліотекою О.Я.Голуб розповіла про історію виникненння святкування Міжнародного Жіночого свята. «Як добре, коли з нами завжди наші мами» - така маленька лялькова сценка довела, що мама – це всесвіт для кожної дитини. Поезія –королева словесного мистецтва – завітала у викладеному перегляді дитячої поезії, його огляді - численні поетичні збірки Д.Павличка, О.Олеся, Н.Забіли, М.Познанської, Л.Костенко, Г.Бойка, Д.Білоуса, В.Лучука, К.Перелісної, М.Підгірянки,Л.Українки та інших збірках. Вірші – музика, одягнута у слово, сонце і любов, божа квітка, голубка і лебідка… Поетичне слово постало зі сторінок поетеси Наталі Забіли, чиє 113-річчя минуло 5 березня. Ольга Яківна познайомила з життєвим і творчим шляхом відомого автора, зробила огляд поетичних творів. До душі прийшлися дітям прочитані О.Ковальовим «Пригоди з автобусом», К.Логвинюк « Про дівчинку Маринку та руду кішку», К.Чернецьким «Кіт і півник», М.Глобою «Вовк і козлята». Завершилася зустріч з Н.Забілою яка до речі в 60- роках була гостею нашої школи, ляльковою казкою « Зайчикова хатка». Поет В.Бичко назвав творчість Н.Забіли «материнською піснею, цікавою, барвистою, розумною, клопіткою, дбайливою».


Країна на ім’я Підручник

До цієї країни потрапляють всі діти з першого дня у школі і завдяки йому отримують атестат зрілості. Перший і вірний друг, помічник, порадник учня в школі – підручник. Який він прекрасний, коли він новенький і про нього добре дбають — є гарна обгортка і закладка. Та ось цій книжці не поталанило, її книжкове здоров’я незадовільне. Щось сталося з нею? Про це показано в ляльковому спектаклі « Як лісові звірі лікують книгу». Пошарпав книгу собачисько-поганисько, а за допомогою друзів Зайчика, Мавпочки, Лисички, лікаря Айболить Книга полікована. Книга нагадала правила поводження з книгою, які і песик пообіцяв дотримуватись, бо дуже сумує без неї.

Ролі майстерно зіграли учні 4-а класу Демченко Кіріл, Зінов’єва Настя, ЛиманськийДаніїл, Колєснікова Настя, Колісник Юля, Котяш Альона. Таку казку подивились учні молодших класів.

/Files/images/2015-2016_nr/IMG_2799.JPG

МИШКА КНИЖИШКА В ГОСТЯХ У ДІТЕЙ

Хоч невеличка та сіренька, в нірці мешкає тихенько, та все бачить і знає про читацьке життя у бібліотеці Мишка Книжишка. І ось на початку другого півріччя вона завітала до дітей у класні колективи зі своїми спостереженнями. Зав. бібліотекою Ольга Яківна і Мишка Книжишка привітали активних читачів — читайликів, всезнайок, казколюбчиків, друзів книги і з прикрістю говорили про Нечитайлів, які теж, на жаль, є. Разом загадали бібліотечні загадки і в цю білу пору року зимові загадки. І, звичайно, в читацьких формулярах з’явилися записи про взяті нові нечитані книги та журнали. Презентовано пізнавальний дитячий журнал «Куля», який « в навчанні помічник і про дозвілля дбати звик».Всіх запросили частіше відвідувати шкільну бібліотеку : Для всіх двері тут відкриті, хто вчитись бажає. Не лінуйтесь, заходьте — книга вас вітає! Знати все: «Що? Де? Коли?» кожен знати зможе, бо йому бібліотека завжди допоможе.

/Files/images/2015-2016_nr/IMG_2793.JPG/Files/images/2015-2016_nr/IMG_2801.JPG

Підсумки напередодні Нового року 2016

За перше півріччя у бібліотеці записано 227 читачів, ними прочитано 2738 книг, відвідуваність становить 1342. Отримано 109 підручників, 92 екземплярами літератури поповнився бібліотечний фонд. Проведений місячник “Всім класом — в бібліотеку” та місячник шкільної бібліотеки були покликані підтримати інтерес до книги, бібліотеки, читання, що допомагає безпосередньому спілкуванню дітей з книгами і в бібліотеці і у класі. За попередній 2014- 15 рік визначені кращі читачі — вони є, як і буде вічною книга, вона ніколи не вийде з моди. І зараз мотиватором в роботі з дітьми таке гасло бібліотеки:

Телевізор і комп'ютер -

Наші друзі повсякчас,

Але книга — символ суті,

Хто читає — перший в нас.

Загін кращих читачів — 60 учнів, їх було нагороджено почесним значком “Читайлик”. Цих нагород чекають особливо молодші школярі. І такий “допінг” допомагає, звичка читати залишається. Цікавим моментом бібліотечного життя стала спроба дітей у поводженні ляльками, що відбулася після показаної лялькової вистави «Дванадцять місяців». Діти спробували оволодіти лялькою, голосом і самому виступити з-за лялькової ширми. Деякі учні зрозуміли, що потрібно володіти і лялькою і голосом одночасно. А для цього треба працювати, також виявлено тих учнів, які мають хист і бажання грати. Всього лялькових виступів - 18.

Використовуючи різні форми роботи, проведено: книжкових переглядів - 7, тематичних годин — 11, патріотичних часів — 11, виставок літератури- 3, оглядів літератури - 2, календар знаменних дат -3. Серед масових форм роботи в класних колективах — це проведення патріотичних і українських годин «Цвіте, живе мій рідний край». «Я - українець! В тім моя молитва» і «Ми є. Були. І будем ми» – це нові тематичні теки, присвячені людям — патріотам і воїнам АТО.

Незвичним став флеш- моб «Ой то мово українська, люблю тебе дуже» - 7 повторів коломийок про рідну українську мову в День української мови і писемності 9 листопада. Дівчатка — п'ятикласниці випробували себе у впевненості і артистичності. Цими коломийками відкривалось і свято національного фольклору «Ми живемо в Україні» 5 класі.

До 115-ї річниці від дня народження нашої відомої художниці Катерини Білокур проведено 8 художніх ювілейних годин “Квітучі квіти К.Білокур”. Учні узнали про таке визначне ім'я в нашій культурі як Катерина Василівна Білокур, її важкий життєвий і творчий шлях, діти в захопленні від незвичайних квіткових полотен.

Бібліотека — це місце, де діти безпосередньо спілкуються з книгою, журналом, відкривають себе і світ, багатий на знання, почуття. Така робота в плані безпосереднього контакту книги і учня, бібліотекаря і читача буде проводиться і надалі. Цьому будуть сприяти і передплачені на 2016 рік журнал «Куля» і газета «Журавлик».


Новоріччя в бібліотеці

Як нестримно летить час! Ми всі тішимося в передчутті новорічних, різдвяних світлих годин, які будуть присвячені забавам, розвагам, традиційним обрядам. Святковий настрій чекає на всіх відвідувачів шкільної бібліотеки, в якій вже літають сніжинки, ростуть маленькі ялинки, красується книжкова ялинка і білосніжне дерево в інії. Діти зможуть підібрати на свята вірші, щедрівки, колядки на перегляді «Зимова карусель». А ще учнів чекає зустріч з ляльковою казкою «Дванадцять місяців» у виконанні учнів 4 а класу, а глядачі також самі зможуть іншими ляльками привітати друзів віршиком з Новим роком .
Ялинко! Ялинко! Вогнями засяй!

Із Новим Роком усіх привітай!

Книга й лялька – друзі дітей

Ляльковий театр не просто приємне проведення часу. Мабуть жодна інша гра не розвиває одночасно стільки навичок. Координація рухів. Ляльки – рукавички розвивають тонкі кистьові рухи. Мова. Став актором, хочеш, не хочеш, а мусиш говорити так, щоб тебе почули і зрозуміли в глядацькому залі. Пам’ять. Влаштовувати театральні вистави — кращий спосіб умовити дитину вчити напам’ять не тільки вірш, але і значні шматки прозового твору. Емоційний розвиток. Навіть найпростіша постановка вимагає від юного актора вжитися в образ — зрозуміти, що думають і відчувають істоти і поділитися цим розумінням з глядачами. Творчі здібності. Дітям доводиться бути і декораторами, і музикантами, і художниками, і кравчинями. Сховавшись за театральну ширму, соромливий учень долає свою скромність, а перевтілюючись в різних персонажів, цілком впорається зі своїм страхом і комплексами.

Ляльковий театр давнє і шановане мистецтво. За багато століть були винайдені і доведені до досконалості найрізноманітніші типи ляльок. Всі вони з успіхом виступають. Ляльку – рукавичку дитина надіває на руку як своє друге я, при цьому, не дистанціюючись, вживається в свою роль. У дітей розвивається мовлення, дикція, чітка артикуляція, виразність, сила голосу, у поводженні з лялькою визначається спосіб її руху. Наш бібліотечний гурток ляльки існує дев’ять років, зіграно більше десятка постановок. Це і народні казки, і казки письменників, і новорічні сценки. Ляльки дарують радість і юним артистам і глядачам!

Книга й лялька – веселі спектаклі,
Їх відвідують всі залюбки.
І у казку поринувши разом,
Відкривають дивні світи.


Квітучі квіти Катерини Білокур

Катерина Білокур (1900 – 1961 рр.) — жінка незвичайної долі, не од світу цього селянка – художниця- самоук, яка все своє життя присвятила квітам, увічнюючи їх на полотнах, вважаючи їх очима Землі, вінцем краси, своїми дітьми. Наділена унікальним даром бачити і сприймати світ, вона писала квіти, як ніхто до і після неї з сучасних вітчизняних і західноєвропейських майстрів пензля, виявивши в композиціях доста буйної фантазії. 7 грудня 2015 року 115 років від дня народження української художниці Катерини Василівни Білокур. Із зашкарублими від землі руками вона створила картини, яким властива за словами О.Гончара притягальна, майже магічна сила. А народна артистка України Н.Матвієнко вважає, що до полотен - квітів К.Білокур можна приходити молитися, шукаючи Бога. Цікаво, що доля К.Білокур зазнала позитивних змін після почутої по радіо народної пісні «Чи я не в лузі калина була» у виконанні нашої славетної Оксани Петрусенко. Ця пісня так схвилювала серце художниці, що та вирішила віддячити за той спів, намалювавши калину й разом з листом відіслала до Києва. І співачка вгледіла талант і з її ініціативи Катериною Білокур зацікавились у Полтаві і в 1940 році тут уже була організована перша виставка. Після неї до художниці прийшло визнання. Про ці події та інші факти з життя К.Білокур йшлося на ювілейній мистецькій годині «Квітучі квіти Катерини Білокур». Учням представлені виставка репродукцій картин художниці, книги - Катерини Білокур «Я буду художником» (К.: СПАЛАХ» ЛТД,1995.) і Володимира Яворівського «Автопортрет з уяви». Доля визнаної художниці схвилювала дітей , а квіти її проникли у душу кожного небайдужого до краси й гармонії.


Читання — світ

Читання — це віконце, через яке діти бачуть і пізнають світ і самих себе. Воно відкривається перед дітьми тільки тоді, коли відбувається духовна робота над словом, а ця діяльність — це праця і труд, творчість. Життя в світі книг — це зовсім не таке, як акуратне, старанне вивчення уроків.» Життя в світі книг — це залучення до краси думки, насолода культурним багатством, піднесення самого себе.», так підкреслював В.О.Сухомлинський. В шкільній бібліотеці сформований добротний читацький загін. Ці читачі систематично торують доріжку до бібліотеки і знаходять день у день цікаве їм читання, нові імена письменників, вишукують книгу по інтересам, відкривають нові теми в читанні. І бажання читати не зникає, а залишається і міцніє. Традиційно ці маленькі друзі книг відмічаються перед іншими учнями пам’ятними знаками – значками «Читати – круто», «Thebest читач», «Читач – чемпіон» тощо. Цього року найактивніші друзі книг були відзначені значком «Читайлик». І на читацькому формулярі у них з’явився подібний знак. При підведенні підсумків за 2014- 15 навчальний рік найактивніші читачі шкільної бібліотеки —

3 кл. Андрєєва Віка, Бовдуй Єва, Блінова Аня, Васютіна Жанна, Доброновський Родіон, Кизименко Ростик, Мельник Іра,

Микуленко Юля, Микуленко Мишко, Пікіна Каріна, Шавикін Женя.

4 а кл. Бородіна Кіра, Довгань Вероніка, Зайченко Женя, Зінов’єва Настя, Колісник Юля, Колісникова Настя,ЛиманськийДаніїл, Нагорна Ліза, Наретя Максим.

4 б кл. Кіктьова Настя, Кравчук Ліза, Краснокутська Юля, Літвіненко Віка, Мінаєва Настя, Поклонська Настя, Потапова Крістіна, Слюсарєв Максим.

5 кл. Галкіна Настя, Гілярова Софія, Гурова Віка, Німець Кіра, Рябовол Вероніка, Скринник Віка, Татарина Аліна, Щербина Маргарита.

6 кл. Букарь Ангеліна, Кизименко Сергій, Решетняк Саша, Сокольцова Маша.

7 кл. Ємельянова Настя, Кандиба Маша, Мельник Олена, Мироненко Аліна, Хоменко Ваня.

8 кл. Бриткова Тоня, Лиманський Ярослав, Нечитайло Сергій, Серко Саша, Сидоренко Діана, Шапорда Ігор.

9 кл. Герасименко Даша, Іваніцька Женя, Камишан Валерія, Одерій Ангеліна, Сазонова Каріна.

10 кл. Мироненко Каріна, Панова Даша, Шапорда Інна.

11 кл. Водоложко Катя, Павлова Яна, Раєвська Юля.


Ми живемо в Україні

Вишиту сорочку одягни на свято,

Мамину сорочку, ткану з полотна…

Свято національного фольклору відбулось у 5 класі на честь Дня писемності та української мови. Діти прославляли рідну українську мову у виголошених віршах.


Мова людини — це щастя, це диво.

Як же без мови? Не уявляю,

Я щохвилини про щось та питаю,

А коли мови не будемо знати,

Як же ми будемо світ пізнавати?

Оду українській мові дівчатка проспівали у коломийці «Ой, яка чудова українська мова!». Багатство рідної мови постало у вивчених прислів’ях та приказках, які стали основою діалогу між дітьми. Учні вправлялись у красномовстві і намагались впевнено і вірно вимовляти швидкомовки, попадаючи у смішні ситуації, коли язик «замелювався», спотикаючись на повторенні однакових букв. З задоволенням пройшла розумова гімнастика у вигляді відгадування загадок, що вимагало від учнів спостережливості, кмітливості, уважності. Веселим видався пісенний час, коли діти співали народні пісні «Ти ж мене підманула» та «Ой під вишнею, черешнею».Народні ігри – це улюблений час дітвори, де можна позмагатись, побігати, проявити свою вправність і спритність. Хлопчики з задоволенням грали в «Довгу лозу». А разом грали в ігри « Батько», «Перстенець», «Панас». Ще стільки можна узнати і поповнити свої українознавчі пізнання з книг! Про них розповіла завідуюча бібліотекою О.Я.Голуб. Свято пройшло, а посіяні зернинки любові до рідної мови і звичаїв хай пишно проростуть у душах вихованців!

/Files/images/2015-2016_nr/IMG_2189.JPG

О мово рідна! Їй гаряче

Віддав я серце недарма:

Без мови рідної, юначе,

Народу нашого нема.

(В.Сосюра. Юнакові)

Хто материнську мову забуває, той матір зневажає. Мова кожного народу неповторна і своя. Так говорять про рідну мову у народі. Ми також любимо свою рідну українську мову і називаємо її калиновою, солов’їною, барвінковою. Вона є державною мовою. Серед понад двох тисяч мов українська мова за своєю милозвучністю третя у світі. Так визначив у 1934 році Конгрес лінгвістів у Парижі. Наша мова милозвучна і надзвичайно багата. Про любов до рідної мови був флешмоб учнів 5 класу – виконання коломийки «Українська наша мова, яка ти миленька!». Флешмоб був проспівано 9 разів у різних куточках школи.

Україна - моя Батьківщина


Кожна людина має свій дім, де вона народилася і виросла. Але у всіх одна спільна земля – наша квітуча Україна. А й справді, з чого починається Батьківщина?
Батьківщина починається з перших спогадів дитинства: теплих маминих рук, відчуття захищеності і любові, посмішки тата. Батьківщина - це все те, що навкруг нас: і природа, і батьки, і друзі, і школа, і книги, і, навіть, мрії та прагнення. Вітчизна - це не лише географічне положення, а й народ, рідна мова, традиції та культура. Батьківщина починається з маленького і закінчується великим.
Ця зазначена вище ідея стала лейтмотивом Всеукраїнського місячника шкільних бібліотек «Виховуємо громадянина – патріота України". Бібліотекою виготовлений переносний стенд- патріот «Мій рідний край, моя земля – це люба Україна». В бібліотеці оформлено перегляд художньої історичної літератури «Стежками української історії», був накритий казковий стіл « Мандруй українськими народними казками» , підготовлено тематичні теки «Я –Українець! В тім моя – молитва» про українців – патріотів О.М Гірника, А.О. Горську, Д.Донцова, Ф.А Жарко, А.Єрмака, Л.Лук’яненка, Р.Палецького, М.Плахотника, М.Рудницьку, О.Шумського, «Ми є. Були . І будем ми» про воїнів – героїв АТО.
В молодших класах проведено народознавчі уроки, патріотичні уроки «Люби рідне – читай українське» ( 4 а кл.), «Моя країна Україна, я нею змалечку горджусь» ( 3 кл.) «Мій край чудовий –Україна « ( 2а кл. і 2б кл.), український урок «Я люблю Україну, мою Батьківщину» ( 4 б кл.), «Цвіте, живе мій рідний край» ( 5 кл.). В 6 класі проведено український час «Рідний край чудовий – моя Батьківщина», в 7 класі патріотичний час « О земле рідна, Україно! У світі іншої – нема», в 10 і 11 класах проведено урок- пам’ять про українців –патріотів «Я Українець. В тім моя молитва». «Українці – всі єднайтесь» - це назва літературної поетичної хвилини, де читались вірші відомих поетів про любов до Батьківщини і вірші , написані дітьми з харківської дитячої газети «Журавлик». На кожному заході була представлена книга - книги з етнографії України, народознавчі довідники, поетичні збірники, історичні романи, дитячі книги, тобто створювалось середовище, яке орієнтувало на патріотичну хвилю, спрямовувало на поглиблення пізнань з українознавства, активізувало дитяче читання нових невідомих українських народних і авторських казок.

Буккросінг

Буккросінг — явище чистого ентузіазму. «Буккросінг» - від англійського : book - книга,tocross – переходити, перетинатися, тоботоперехід книги з рук в руки,- це власне, «мобільна бібліотека», яка працює за принципом: «прочитай сам – віддай іншому». Рух виник у США в 2001 році. Його основна ідея полягає в тому, що книжкиповинні «мандрувати», а не припадати пилом на домашній полиці. Така геніальна ідея перетворити світ на велетенську бібліотеку належить американському фахівцю в галузі Інтернет- технологій Рону Хорнбекеру. Буккросінг дуже швидко став хобі багатьох: щодня люди залишають у траспорті, у парках, кав’ярнях прочитані старі й нові книжки. Наразі буккросінг охопив 440 тисяч читачів у всьому світі, майже, три мільйони книжок зареєстровано у всесвітній бібліотеці.

Термін «буккросінг» у 2004 році ввійшов до Оксфордського словника, сам проект став основою сюжету популярного в Австралії телесеріалу «Сусіди». Коли людина знаходить книжку, вона не одразу розуміє, що це не якийсь забудько її загубив. Для цього на її обкладинку наклеюють (пишуть) спеціальне звернення та пояснення ситуації, щось на кшталт: «Вітаю, друже, ти знайшов незвичайну книгу» і т .д.

Перший пункт буккросінгу в Україні з’явився в Києво –Могилянській академії серед студенства. Ідею мають підхопити і школярі. Чи буде в нашому суспільстві розвиватись добровільний обмін книгами? Він може постраждати від одного: від совкового прагнення середньостатистичної людини до « халяви»: забрати «нічиє» додому, потрібно воночи ні. Або навіть викинути. Друга сторона медалі. Чи готові діти до доброчинності, до безкорисливості, до пожертви? Це питання вихованняв учнів бажання поділитись своїм, поділитися через прочитану книгу часточкою себе, часточкою світу, цікавого тобі. І це можливо. Приклад такий у нашій школі є. Наш педагог Ольга Миколаївна Майборода принесла до бібліотеки книги сучасної письменниці Л.Дашвар, а потім іншого автора –Г.Вдовиченко. Згодом бібліотека придбала твори цих та інших сучасних українських авторів.

Втілення буккросінгу в ході акції «Додай читання» — це здійснення мрії кожного бібліотекаря — повернути інтерес до читання і книги та допомогти бібліотеці у час відсутності комплектування новими дитячими книгами.

Книжкова шпаківня

/Files/images/2015-2016_nr/IMG_2118.JPG Українська письменниця Євгенія Пірог ініціювала проведення Всеукраїнської акції «Додай читання». Що стало поштовхом для цього? Не секрет, що діти стали менше читати, знизився інтерес до книги. Бібліотечну, будь – яку іншу книгу намагаються замінити сучасні комп’ютерні технології. Але зиск від читання і користування ІКТ різний, і користь явна — від читання. Як же наблизити книгу до сучасної дитини? Як зробити, щоб книга потрапляла на очі дітям скрізь?

У місцях скопичення людей — парк, поліклініка, лікарня, дитяча бібліотека, школа — поширено створення «Книжкової шпаківні». Шпаківня — це вільна бібліотека, це будинок у вигляді розрізаної шпаківні 1,5 м висотою і 1 м шириною або нестандартний будинок з полицею, куди приносять і беруть домашні книги. Коли це в бібліотеці, то книги записуються в читацький формуляр. А коли — ні, то, мабуть, доцільно мати бібліотечного волонтера, який буде слідкувати за рухом книг. Це можна вважати формою дитячого дорослого «Буккросінга». Ідея «Книжкової шпаківні» — гарна книга повинна радувати не одного читача. Цю ідею втілено на Рівненщині, Київщині. А в цьому році і в нашій школі з’явилась симпатична книжкова шпаківня,а в ній і книги.

Бібліотекарі зустрілися у Вербівці

/Files/images/2015-2016_nr/DSC_0616.JPG 25 вересня бібліотекарі зібрались у Вербівській ЗОШ І-ІІІ супенів, щоб визначити шляхи діяльності бібліотек у створенні моделі школи- поліцентру інноваційної діяльності. Учасники районної методично- практичної студії познайомились зі школою,завуч з навчально – виховної роботи О.О.Лисенко освітила питання щодо сучасних вимог до сучасної школи. Завідувачка бібліотеки О.Я.Голуб презентувала шкільну бібліотеку і зосередила увагу на місці книги і бібліотеки у навчанні й вихованні дитини. Цікавим і змістовним видався літературний час «Українська сучасна книга — оберіг нації, її гордість, її краса». Бібліотекарімали нагоду познайомитись з сучасною українською книгою, серед авторів В.Лис, В.Шкляр, М.Матіос, Л.Дашвар, Н.Гурницька, А.Кокотюха та інші. Це знані письменники, автори якісної літератури, чиї твори допомагають осягнути непросте сьогодення. Продуктивним став «Практичной блок» студії— це і бібліотечний урок «Здрастуй, здрастуй книжковий дім» у 2-Б класі, проведений у діалозі бібліотекаря з поросятком Хрюшею, і бібліотечна лабораторія, і зустріч з вербівськими літераторами. Бібліотекарі тепло вітали поета Анатолія Антоновича Перерву, письменника і перекладача Сергія Григоровича Соловйова, поета – початківця Дмитра Бовдуя. Запрошені автори читали власні твори, повідали про своє письменницьке кредо. Всі разом переглянули лялькову виставу про козаків, привітання – концерт з нагоди професійного свята – Всеукраїнського дня бібліотек.

Учасники виробили рекомендації щодо шдяхів діяльності шкільного бібліотекаря у створенні школи – поліцентру інноваційної діяльності.


«Єднаймо сонячні думки, читаймо книги залюбки!». Під таким гаслом розпочався тиждень дитячої книги, мета якого заохотити дітей до читання. А читати є що! 20 нових книг стали в центрі уваги під час їх презентації. Вони - про нашу рідну Україну. Ще попереду нові зустрічі з джерелами знань під назвою «Люби – рідне, читай – українське!»

/Files/images/2014_2015_nr/DSC_0044.jpg/Files/images/2014_2015_nr/DSC_0020.jpg

ЧИТАЄМО ДИТЯЧУ КЛАСИКУ СЬОГОДНІ!

/Files/images/2014_2015_nr/IMG_8992.JPGЧетверокласники зустрілись на сторінках відомого російського письменника Олександра Волкова з дівчинкою Еллі та її друзями, які вирушили в подорож по Чарівній країні, щоб здійснити свої заповітні мрії. Книга «Чарівник Смарагдового міста» — це казкова повість, яку перероблено з книги американського автора Ф.Баума «Удивительный волшебник из страны Оз», а ось інші п’ять книг — продовження книги, які перекладено на багато мов світу. Ці книги люблять багато поколінь як дітей, так і дорослих. Бібліотекар Ольга Яківна провела подорож сторінками цієї безсмертної казки.

ДЯДЕЧКО НОСОВ, який любив помріяти.

Пригоди Незнайки та його друзів, песиків Бобика і Барбоса, хлопчика Мишка, який варив кашу… всі ці герої творів дитячого письменника Миколи Носова, який жив у 1908 – 1976 роках. Він вважається російським письменником, бо саме, мешкаючи після закінчення Московського інституту кінематографії в Москві, писав свої оповідання й повісті. А чи знаєте ви, що Микола Носов народився і провів дитячі та юнацькі роки в Україні — у місті Ірпінь Київської області? І що саме звідти «родом», як колись зізнався сам письменник, всі його книжкові мрії та веселі дотепні герої – фантазери? Шестикласники з задоволенням поринули у світ героїв Миколи Носова, познайомились з виставкою і оглядом його творів.

/Files/images/2014_2015_nr/IMG_8994.JPG


До читай-міста — шкільної бібліотеки запрошено учнів 5 класу на зустріч з шановною людиною, досвідченим читачем Марією Василівною Татаровою, яка переконала їх, що читання — це шлях до мрії і її здійснення, що без книги немає успішного майбутнього. Діти пройшли тест з ляльками на знання казок. Зав. бібліотекою Голуб О.Я. зробила огляд веселих дитячих книг. Марія Василівна і Ольга Яківна прочитали оповідання М.Носова «Мрійники», яке діти з задоволенням прослухали.

/Files/images/2014_2015_nr/IMG_8979.JPG

Бібліотекар! За цим словом слово стоїть безмежний, мудрий світ! Скільки він знає! І як хочеться самому спробувати знайти книгу, порекомендувати її другові, записати в читацький формуляр і видати на руки читачеві. Адже хороша книга — яскравіше зіроньки сяє. А задоволення четверокласники від Дня дублера - бібліотекаря отримали велике. Тепер вони знають, як самому можна записати собі книгу.

/Files/images/2014_2015_nr/DSC_0076.JPG

«Читання — сила!». Під таким гаслом пройшла зустріч у 7 класі. Зустріч вилилась у розмову про важливість і незамінність книги у навчанні. Учням представили книги на допомогу шкільній програмі. Зав. бібліотекою Голуб О.Я. розповіла про всесвітньовідомого вченого-натураліста Джеральда Даррелла – великого природолюба, подвижницьке життя якого було до останку присвячене проблемі захисту екології, ідеї збереження тваринного світу , написавши 37 книжок, і зробила огляд його книг, які посідають почесне місце серед просвітницьких книг про рослинний і тваринний світ.

/Files/images/2014_2015_nr/IMG_8916.JPG

Хай дитинство минає

У мареві літ.

Не забудеться казки

Лагідний світ. У чудовому хороводі закружляли літературні казкові карти учнів 2-х класів. Діти залюбки відгадували знайомих казкових персонажів і пізнавали нових казкових незнайомців, з якими необхідно подружитись.

/Files/images/2014_2015_nr/IMG_8909.JPG

Любов до книги — перший крок, щоб змінити життя. Людина, яка мало знає, обречена на залежність. Ці слова втілює в своє шкільне життя найкращий читач школи, учень 7 класу Лиманський Ярослав. В своєму читацькому послужному списку за 6 клас 95 прочитаних книг. І найбільша прихильність до книг на природничу тематику. На фото Ярослав ділиться враженнями від книг польського письменника А.Шклярського про подорожі Томека в усі куточки нашої планети.

/Files/images/2014_2015_nr/IMG_8929.JPG

Книгу читаєм і любим.

Знаєм, що книга усе.

Під таким гаслом пройшла в шкільній бібліотеці лялькова акція «Здрастуй, книжчин дім!» ( 11, 13, 15, 18 вересня) серед учнів 1 – 7 класів . Хрюша ( Сокольцов О 7 кл..) бібліотекар О.Я.Голуб підвели підсумки читацького 2013- 14 року, найактивнішим читачам бібліотеки вручено книжкові подяки. Дітям нагадали правила користування бібліотекою, загадали загадки, познайомили з книгами – енциклопедіями. Учні взяли книги – почався новий читацький рік!

Кiлькiсть переглядiв: 292